سلامت

كالري شمار بستني

اين روزها كالري شمار بستني فروش ها بيش از هر زماني مشتري دارند. كالري شمار بستني قيفي، ويفري، سنتي، ميوه اي، يخي و… از جمله بستني هايي است كه تصور آن هم آدم بزرگ ها را به وسوسه مي اندازد، چه رسد به كودكاني كه دلشان كوچك است و طاقتشان اندك. بستني پير و جوان نمي شناسد ، همه ي افراد به آن علاقه ي بسياري دارند ، كمتر كسي است كه بتواند پيشنهاد خوردن يك كالري شمار بستني سرد در هواي داغ تابستان را رد كند. اما بهتر است بدانيد كه گاهي اين پيشنهاد خوشمزه مي تواند پيامد هاي تلخي براي شما داشته باشد.

 

بستني ها يكي از خوراكي هاي پرطرفدار در دنيا هستند. كالري شمار بستني از آن خوراكي هايي است كه هر شخصي با هر سن و سالي، از بچه هاي 2ساله گرفته تا مادربزرگ و پدربزرگ هاي 90 ساله، دوستش دارند و از خوردنش لذت مي برند به خصوص در تابستان كه براي بعضي ها به يك ميان وعده ثابت تبديل مي شود. مي توان گفت همه ي كودكان به اين خوراكي علاقه زيادي دارند. تاريخچه توليد بستني در ايران به حدود 80 70 سال پيش بازگردد اما در دهه هاي 30 و 40 بود كه كالري شمار بستني فروش ها براي خود اسم و رسمي پيدا كردند.

 

خوردن زياد  كالري شمار بستني مي تواند در كودكان علاوه بر چاقي، زمينه ساز بيماري ديابت شود. در همين راستا با توجه به علاقه شديد كودكان به خوردن بستني توصيه مي شود والدين ذائقه آنها را به بستني عادت ندهند، زيرا احتمال ابتلا به ديابت در اين كودكان افزايش مي يابد.كودكان مي توانند يك بار در هفته بستني بخورند و مصرف بيش از اين مقدار توصيه نمي شود.برخي براي وزن گيري كودكان از كالري شمار بستني استفاده مي كنند براي اين كار والدين مي توانند روزانه چند قاشق بستني را بعد از غذا به كودك بدهند. 

 

 

يك متخصص تغذيه با بيان اينكه كالري شمار بستني بايد در ميان وعده ها صرف شود، گفت:با توجه به اينكه سردي بيش از حد براي دستگاه گوارش مناسب نيست توصيه مي شود كه بستني را بعد از خارج كردن از فريزر مدتي در هواي بيرون نگه دارند تا از سردي آن قدري كاسته شود و وقتي كالري شمار بستني قدري آب شد، آن را ميل كنند.مصرف دو تا سه بستني در هفته براي افراد بزرگسال كافي است و نبايد بيشتر از اين مصرف شود و براي كودكان نيز همين حدود كافي است. همانطور كه گرماي بيش از حد براي دستگاه گوارش مضر است، سرماي بيش از حد نيز مي تواند موجب اختلال در دستگاه گوارش شود. سرماي كالري شمار بستني موجب تحريك و اختلال در دستگاه گوارش شده و اعصاب را نيز تحريك مي كند كه سردرد را در برخي افراد به دنبال دارد.


برچسب: كالري شمار،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۰۹:۳۱ توسط:saeed.bp موضوع: كالري شمار

ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده