سلامت

كالري شمار برنج

كالري شمار برنج  براي اينكه شويد پلوي شما خوشمزه‌تر شود مي‌توانيد از ادويه مخصوص پلو كه سبزرنگ است و (در عطاري‌ها موجود مي‌باشد) استفاده كنيد بعد از آبكش‌كردن برنج كمي ادويه لابه‌لاي برنج بپاشيد.اگر مي‌خواهيد شيربرنج شما خوشمزه‌تر شود، برنج را با شير خيس كنيد. اين كار باعث مي‌شود كه شيربرنج شما خوشمزه‌تر شود.اگر بر اثر فراموشي برنجتان بي‌نمك شد اصلاً نگران نباشيد، موقع كشيدن  كالري شمار برنج مقدار مورد نياز   نمك را با مقدار بسيار كمي آب و روغن مخلوط كنيد و روي برنج بريزيد. با اين كار بي‌نمكي برنج شما رفع مي‌شود هرگز نمك را مستقيم در روغن نريزيد زيرا نمك در روغن حل نمي‌شود.

 

 

اگر قبل از آبكش‌كردن  كالري شمار برنج متوجه شديد كه برنج شما شور شده است موقع آبكش‌كردن برنج آب بيشتر روي برنج داخل آبكش بريزيد اما اگر بعد از آبكش‌كردن برنج متوجه شوري آن شديد ديگر چاره‌اي براي برطرف‌كردن شوري آن نداريد.  كالري شمار برنج مگر اينكه خورش را بي‌نمك درست كنيد.وقتي مي‌خواهيد برنج را آبكش كنيد يك ليوان از آب آن را برداريد و با يكي دو قاشق ماست مخلوط كنيد. اين آب برنج درصورتي كه شور نباشد براي بچه‌ها خيلي مفيد است. كالري شمار برنج اگر به‌هردليلي برنج خشك شما بو گرفت برنج را روي يك سطح پهن كنيد البته بايد حتماً در سايه باشد تا بوي نامطبوع برنج از بين برود زيرا اگر برنج را جلوي نورآفتاب قرار دهيد باعث خردشدن برنج مي‌شود و برنج حالت خود را از دست مي‌دهد و وقتي آن را داخل آب‌جوش مي‌ريزيد از هم پاشيده مي‌شود.

 

 

خانم‌هايي هستند كه بيرون از خانه كار مي‌كنند و وقتي ظهر به خانه مي‌آيند، فرصت پختن برنج را ندارند و يا اينكه دوست ندارند از شب قبل  كالري شمار برنج آماده كنند. اينگونه افراد از اين روش مي‌توانند كمك بگيرند: صبح يا شب قبل  كالري شمار برنج را آبكش كنند البته كمي آن را خشك بردارند، سپس ته‌ديگ برنج را آماده كرده و برنج را داخل قابلمه بريزند و قابلمه را داخل يخچال قرار دهند، ظهر برنج را كمي آب و روغن دهند و آن را دم كنند تا سالاد را آماده كنند برنج هم دم كشيده است.

 


برچسب: كالري شمار،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۱:۴۲ توسط:saeed.bp موضوع: كالري شمار

ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده